Epik Müzik Okulu

Epik Müzik Okulu 29 Eylül 1990'da Maria Rita Epik tarafından kurulmuştur.

Tüm klasik batı müziği çalgıları. şan. teori ve müzik eğitimini destekleyici derslerin yanı sıra topluluklarla birlikte müzik yapmanın zevki ve grup çalışması sorumluluğu aşılanmaktadır.

Bu okulda sıfır yaşından yetişkinlere kadar uzanan bir yelpazede amatör veya profesyonel hedefleri olan her yetenekten insana eğitim verilmektedir.
Bunun sonucu olarak Berklee gibi dünyanın en prestijli müzik okullarında eğitim görmüş ve halen gören öğrencilerimizin yanı sıra pek çok yetişkin öğrencimiz de aramızda müzik yapmanın keyfini sürmektedir.

Okulumuz, müzik eğitimi prensiplerinden ödün vermeden pek çok öğrenci yetiştirmiş ve pek çok ilk'e imza atmıştır. Türkiye'de ilk yaz müzik okullarını ilk sokak konserlerini başlatan, bünyesinde ilk gitar orkestrasını ve sinfoniettayı  (küçük senfoni orkestrası)  kurup halen devam ettiren okul, Epik Müzik Okuludur. Türkiye'de ilk kez  Braille yöntemini kullanarak görme özürlü bir öğrenciye flüt eğitimi verilmiştir. Ayrıca ilk uluslararası müzik sınavlarını (ABRSM) ve Kodaly'ın Yaklaşımıyla Müzik Eğitimini Türkiye'ye getiren, kurucumuz Maria Rita Epik'tir.

Okulumuzda bulunan 150 kişilik Konser Salonunda müzik eğitiminin  gereği  her hafta Perşembe akşamları öğrencilerimiz konser vermektedir. Katılım ücretsiz olup, tüm müzikseverlere açıktır. Bu şekilde okulumuzda eğitim gören her öğrenci yılda en az bir kez sahne deneyimini yaşar.

Okulumuz kurulduğundan bu yana geleneksel hale gelmiş "Öğretmenim ve Ben", "Minikler Konseri", "Yetişkinler Konseri"  ve "Maaile Konseri" gibi konserlerin yanı sıra her çalgı bölümünün kendi özel konseri vardır. En prestijli konserimiz ise her öğretim dönemi sonunda verilen "Yıl Sonu Konseri" dir.

Kurumumuzu şimdiye dek ziyaret edip resital  veya konferans vermiş pek çok sanatçının yanı sıra okulumuzu müzikleriyle şereflendirmiş Devlet Sanatçılarımız şunlardır :
Sn. Verda Erman, Sn. Suna Kan, Sn. Hikmet Şimşek, Sn. Gülsin Onay,  Sn. Ruşen Güneş.